گفتگوی بی پرده مهندس رحیمی با اقتصاد آنلاین

گفتگوی بی پرده ی مهندس رحیمی با اقتصاد آنلاین
هدف مان داشتن بازاری خوب در داخل و خارج است

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران فرصت مناسبی بود تا شرکت پتروانرژی ارگ محصول جدید خود را به معرض نمایش بگذارد. روغن موتور nell که به همت و تلاش عوامل اجرایی کارخانه پتروانرژی تولید می شود در این نمایشگاه در معرض دید اهالی فن و بازدیدکنندگان قرار گرفت و با استقبال قابل توجهی نیز روبرو شد.
در حاشیه این نمایشگاه مهندس نوید رحیمی رئیس هیات مدیره هلدینگ”ارگ آسیایی آریایی” و مدیرعامل شرکت پتروانرژی ارگ در گفتگویی مفصل و بی پرده با سایت اقتصاد آنلاین به تشریح روند کار در کارخانه همین طور تولید محصول جدید به نام nell پرداخت. مهندس رحیمی در این گفتگو علاوه بر تشریح روند کار به موضوعات جالب دیگری نیز در حوزه اقتصاد و نفت پرداخت که گزیده ای از این صحبت ها را می خوانید.

طی 6 ماه روغن تولید کردیم
گروه ارگ آسیایی آریایی و زیر شاخه‌های آن در حوزه تولید روانکارها، هیدروکربن‌ها، فولاد، بیمه، خودرو و مسکن فعالیت دارند. دلیل حضور در این نمایشگاه فعالیت تخصصی در حوزه‌ روغن موتور بود. پروژه تولید روغن nell در سال ۹۶ کلید خورد و در پایان همان سال طی مدت ۶ماه به بهره‌برداری رسید.

در سال 97 چالش های زیادی داشتیم
سال گذشته به تکمیل زیرساخت‌ های ستادی و مطالعه‌دقیق بازارها پرداختیم. بازارهای داخلی و خارجی در سال ۹۷ با چالش های زیادی همراه بود اما برخلاف بحث برانگیز بودن این سال برای فعالان اقتصادی، سعی ما بر این بود که توسعه‌ زیرساخت‌ ها دچار تعویق نشود و روند خوبی از تولید را پشت سر بگذرانیم که به لطف پروردگار و تلاش مجموعه هم در حوزه روغن هم در حوزه‌ هیدروکربن موفق بودیم و دستاوردهای مهمی کسب کردیم.

توصیه مقام معظم رهبری را سرلوحه کار قرار دادیم
در زمینه توسعه صادرات و بخش‌های زیر بنایی در سال جاری برنامه ریزی مدونی داریم. سال ۹۸ مثل سال ۹۷ نخواهد بود چون همان طور که “مقام معظم رهبری” در خصوص حوزه‌‌ی اقتصاد تاکید و سال ۹۸ را سال رونق تولید نام‌گزاری کردند امسال به‌عنوان سال رونق تولید، بسیار با تدبیر و همچنین با شناخت کافی از وضعیت مملکت به فعالیت مان ادامه خواهیم داد تا سالی پر از خیر و برکت پیش رو داشته باشیم. حاکمیت و قوای سه‌گانه از جمله دولت، مجلس و قوه قضاییه در تلاش هستند تا مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند در این بین مجموعه هایی مثل مجموعه ارگ آسیایی آریایی هم تلاش روزافزونی در این راه خواهد داشت.

هدف مان داشتن بازاری خوب در داخل و خارج است
برنامه‌های سال ۹۸ مجموعه ارگ آسیایی آریایی در بحث داخلی و خارجی کاملا مشخص است. این برنامه شامل توسعه تولید، ایجاد یک بازار بسیار خوب در داخل و خارج همچنین رفع ایرادات و موانع صادراتی در بخش داخلی و بین‌المللی خواهد بود.

ارتباط مان با رسانه ها را حفظ می کنیم
سعی ما براین است که اطلاعات دقیق رو در حوزه اقتصاد و تولید در اختیار رسانه قرار دهیم. امید است فعالین اقتصادی بیشترین سهم را در ارائه اطلاعات فنی و مشکلات و چالش‌ها در اختیار رسانه‌های آزاد بگذارند.